Akıllı EvBatman da akıllı ev teknolojileri

Akıllı ev, Teknoloji ile beraber hem tasarrufu hemde konforu güvenli bir şekilde kullanabilmek ve bu teknolojiyi ucuza elde edebilmektir. Artık günüzmüzde rahat ve huzurlu yarınları elde edebilmek için daha çok çalışmamız gerekmektedir. Daha fazla çalışmak demek daha fazla hata yapmak daha tedbirsiz olmayı getirir.

 

Örneğin ayrı bir perde otomasyonu ile ayrı bir güvenlik sistemi akıllı ev kabul edilemez. Akıllı Ev tanımına uyması için hareket sensörünün durumlarına ya da gün ışığında göre perdeleri açıp kapatan bir sistem olması gerekmektedir.

 

Uygulama Alanları

Özel konut ve Rezidanslarda Otomasyon, Konut Projelerinde, hususi evlerde otomasyonun çeşitli fonksiyonları vardır bunlardan başlıcaları ısıtma-soğutma yani iklimlendirmenin kontrol edilmesi, aydınlatmaların kontrol edilmesi, perdelerin kontrol edilmesi, evdeki elektrikli cihazların belirli senaryolar dahilinde kontrol edilmesidir. Standart evlerde dahi artık termostat kontrolü, hareket dedektörü ile ışıkların yanması, gün ışığına göre aydınlatma seviyesinin belirlenmesi gibi özellikler mevcuttur. Tam bir otomasyonda ise şöyle bir konfigürasyon yapmak mümkündür “Sabah eğer evin sıcaklığı 26 derecenin altındaysa klimaları çalıştır, perdeleri aç, kahve makinasını çalıştır, salondaki hareket dedektörünü pasif hale getir”. Özel Binalarda güvenlik ve konfor için otomasyon tercih edilmektedir.

 

Batman akıllı ev sistemleri ve Batman akıllı evler Akıllı Bina teknolojileri batman ve çevre iller olarak faaliyet gösteriyoruz.

TekTeknoloji

Güvenlik Kamera Sistemleri

Tek Teknoloji güvenlik kamera sistemleri; Batman ve çevre illerinde güvenlik kamera sistemleri, alarm, santral sistemleri, kurumsal bakım, yangın ihbar, ses ve ışık, yapısal kablolama, sistem odaları, güç kaynağı, bilgi paylaşım ve danışmanlık, network, bilgisayar hizmetleri, bariyer, turnike, PDKS, akıllı ev, görüntülü diyafon, araç takip, merkezi uydu, ticari yazılımlar ve kurumsal çözüm hizmetleri vermektedir.