Güç Kaynağı (UPS)Batman'da kesintisiz güç kaynağı

Kulanılan Alanlar:Üniversiteler,Hastaneler,Fabrikalar Sistem Odası Bulunan Kurum ve Kuruluşlar.

 

Basitçe, kesintisiz güç kaynağı bağlı olduğu yüke sürekli olarak kaliteli elektrik enerjisi sağlayan ileri teknoloji kullanılarak üretilmiş elektronik cihazlardır. Bağlı olduğu yükü şebeke enerjisi ile ilgili çeşitli sorunlara karşı korur ve iş sürekliliğini garanti eder. Şebeke kesildiğinde kesintisiz güç kaynağı yüke güç sağlamaya devam eder, böylece yükün tam olarak işlevini görebilmesi için temiz ve kesintisiz enerji sağlar. Kesintisiz güç kaynakları tasarımlarına ve çalışma şekillerine göre Line interactive ve ON LINE cihazlar diye farklı isimlerde adlandırılırlar. 

Kesintisiz Güç Kaynağına (UPS ) neden ihtiyaç duyulur?

Günümüzde teknolojinin gelişimi baş döndürücü bir hızla devam etmekte. Özellikle elektronik veri işleme ve veri iletim teknolojilerindeki gelişmeler, başta bilgisayarlar olmak üzere, bu teknolojilere dayalı tüm donanımların sürekli ve sağlıklı enerji ihtiyacını da beraberinde getirmektedir. 


Enerji alt yapı yatırımlarını tamamlayamamış ülkelerde, bu ihtiyaç çok daha belirgin bir şekilde kendini hissettirmektedir. Başta enerji üretim ve dağıtım şebekelerinin yetersizliği olmak üzere, bir çok farklı nedenlere dayanan olumsuzluklar, doğrudan bu şebekelere bağlı olarak çalışan elektronik cihazlar için açık birer risk unsuru oluşturmaktadır. Bu tür risklerin, kullanıcı tarafından fark edilebilen en önemli kısmı ise enerji kesintileridir. Buna bağlı olarak da, kullanıcı için UPS ihtiyacı çoğu kez enerji kesintileriyle ön plana çıkmaktadır. Oysa, kullanıcının doğrudan hissetmesinin mümkün olmadığı diğer olumsuzluklar ise genellikle göz ardı edilmekte, fakat hiç olmadık bir zamanda, ciddi bir donanım arızası ile de ortaya çıkabilmektedir. Enerji kesintileri dışında, elektronik donanımlar için çok daha ciddi riskler içeren diğer şebeke sorunları da, özellikle endüstriyel tesislerde ciddi zararlara neden olabilmektedir.

 

 

 

TekTeknoloji

Güvenlik Kamera Sistemleri

Tek Teknoloji güvenlik kamera sistemleri; Batman ve çevre illerinde güvenlik kamera sistemleri, alarm, santral sistemleri, kurumsal bakım, yangın ihbar, ses ve ışık, yapısal kablolama, sistem odaları, güç kaynağı, bilgi paylaşım ve danışmanlık, network, bilgisayar hizmetleri, bariyer, turnike, PDKS, akıllı ev, görüntülü diyafon, araç takip, merkezi uydu, ticari yazılımlar ve kurumsal çözüm hizmetleri vermektedir.