Yapısal Kablolama

Yapısal Kablolama Network Hizmetleri

Yapısal Kablolama sistemi, bir binanın ses, veri, görüntü ve çeşitli bina yönetim sistemlerini ( kamera, hırsız alarm, güvenlik girişi, yangın alarm, enerji sistemi gibi ) birbirine entegre eden kablolama ve bağlantı ürünlerinin oluşuturulduğu yönetilebilmeye ve genişlemeye imkan sağlayan bir yapıdır.  Küreselleşen dünyanın getirdiği zorlu rekabet koşullarının altında çalışmanın yanında artan müşteri ihtiyaçlarına yanıt vermek durumunda olan ürün ve hizmet sunucu kuruluşlar; etkin bilişim sistemlerini kullanmak zorundadırlar. Günümüzün yüksek hız ve kapasiteli aktif bilişim sistem ve donanımları da bu özelliklerini destekleyecek fonksiyonel altyapılara ihtiyaç duyuyor.

 

Yapısal kablolama sistemleri bakır ve/veya fiber optik kablolar kullanılarak gerçekleştirilir. Kablo çeşidine karar verirken, amaca uygun hız ve bant genişliğini elde etmenin yanında, uygulama kolaylığı ve maliyet gibi etkenler de göz önüne alınmalıdır.

 

Bakır kablolama sistemleri en fazla 100 metre kanal uzunluğuna sahip olmalıdır. Kanal uzunluğu; yatay kablo ve ara kablolar dahil, uçtan uca mesafeyi içermektedir. Günümüzde yatay kablolama sistemi için yaygın olarak Cat5, Cat5e, Cat6 ve Cat7 standardlarında bakır ürünler kullanılmaktadır.

 

Fiber optik kablolar yaygın olarak bina omurga sistemleri ve kampüs omurga sistemleri oluşturulmasında kullanılmaktadır. Yakın zamanda yatay kablolama sistemi olarak bakır sisteminin yerine geçeceği düşünülmekle beraber, henüz toplam maliyet açısından uygun değildir. Bu sistemler üzerinden her türlü data, ses ve görüntü verileri ışık modunda iletilmektedir.

 

Tek Teknoloji, ağ alt yapınızın kurulması, yapılandırılması, bakım onarım ve modernizasyonunda uzmanlardan oluşan güçlü tedarikçileri ve çalışanlarıyla firmalarınızın ihtiyaç duyacağı her türlü alt yapı kurulumunu en kaliteli şekilde en uygun fiyata sunar.

 

TekTeknoloji

Güvenlik Kamera Sistemleri

Tek Teknoloji güvenlik kamera sistemleri; Batman ve çevre illerinde güvenlik kamera sistemleri, alarm, santral sistemleri, kurumsal bakım, yangın ihbar, ses ve ışık, yapısal kablolama, sistem odaları, güç kaynağı, bilgi paylaşım ve danışmanlık, network, bilgisayar hizmetleri, bariyer, turnike, PDKS, akıllı ev, görüntülü diyafon, araç takip, merkezi uydu, ticari yazılımlar ve kurumsal çözüm hizmetleri vermektedir.